  • DT12PW090A
DT12PW090A
advertisement
Manufacturer No:
DT12PW090A
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-DT12PW090A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DT12PW090A
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    DT12 (12W)
  • Size / Dimension
    3.62Lx2.32W x 1.30 H 91.9mmx58.9mmx33.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    75%
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm