  • DT12PW150B
DT12PW150B
advertisement
Manufacturer No:
DT12PW150B
HK JDW NO:
778-DT12PW150B
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 0.8A 12W
Step5Bar-code shipping tag
DT12PW150B
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    DT12 (12W)
  • Size / Dimension
    3.62Lx2.32W x 1.30 H 91.9mmx58.9mmx33.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    12W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    75%
  • Max Output Current
    800mA
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    15V
  • Max Output Power
    12W
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm