  • DTC1001R
DTC1001R
advertisement
Manufacturer No:
DTC1001R
HK JDW NO:
216-DTC1001R
Package:
Datasheet:
DTC1001R
Description:
DTC MPU, RELAY OUTPUT WITH CT CO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTC1001R
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to DTC1001R.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    DT
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, R, S, T, TXK, U)
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay
  • Input Range
    -200°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 50mV