  • DTE6048S24-D
DTE6048S24-D
advertisement
Manufacturer No:
DTE6048S24-D
HK JDW NO:
906-DTE6048S24-D
Datasheet:
DTE6048S24-D
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 60W
Step5Bar-code shipping tag
DTE6048S24-D
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    DTE60 (60W)
  • Size / Dimension
    4.41Lx2.67W x 1.50 H 112.0mmx67.8mmx38.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Power Dissipation
    60W
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    60W
  • Current - Output 1
    2.5A
  • Max Output Power
    60W
  • Height
    38.1mm