  • DTS240083UDC-P12P
DTS240083UDC-P12P
advertisement
Manufacturer No:
DTS240083UDC-P12P
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DTS240083UDC-P12P
Step5Bar-code shipping tag
DTS240083UDC-P12P
  • Operating Temperature
    10°C~40°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    3.54Lx2.28W x 1.10 H 90.0mmx58.0mmx28.0mm
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Efficiency
    70%
  • Max Output Current
    830mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    830mA
  • Input Type
    Cord
  • Output Power
    20W
  • Voltage - Output
    24V
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.4mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    27.94mm