  • DU1971-331M
DU1971-331M
advertisement
Manufacturer No:
DU1971-331M
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-DU1971-331M
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DU1971-331M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    330 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.9A
  • Case/Size Code
    7360
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    560mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    330 µH
  • Height Seated (Max)
    7.3914mm
  • Length
    18.542mm
  • Width
    15.24mm