  • DWP-125-3/4-0-45MM
DWP-125-3/4-0-45MM
advertisement
Manufacturer No:
DWP-125-3/4-0-45MM
HK JDW NO:
798-DWP-125-3/4-0-45MM
Package:
Description:
HEATSHRINK 3/4" X 0.147' BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DWP-125-3/4-0-45MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    DWP-125
  • Feature
    Flame Retardant, Fluid Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Tubing, Flexible
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • ELV
    Compliant
  • Shrinkage Ratio
    3 to 1
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    0.147' 45.00mm 1.77
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.750 (19.05mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.236 (5.99mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.030 0.76mm