  • DXJ-5R5H334U
DXJ-5R5H334U
advertisement
Manufacturer No:
DXJ-5R5H334U
Manufacturer:
Elna America
HK JDW NO:
269-DXJ-5R5H334U
Package:
Axial, Can - Horizontal
Datasheet:
DXJ-5R5H334U
Description:
CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DXJ-5R5H334U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can - Horizontal
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -10°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    DXJ
  • Size / Dimension
    0.453Dia 11.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    5.5V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC62391-1
  • Capacitance
    330mF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    ELECTRIC DOUBLE LAYER CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    5.5V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm