  • DZ-10GW21-1B
DZ-10GW21-1B
advertisement
Manufacturer No:
DZ-10GW21-1B
HK JDW NO:
607-DZ-10GW21-1B
Package:
Datasheet:
DZ-10GW21-1B
Description:
SWITCH SNAP ACTION DPDT 10A 125V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DZ-10GW21-1B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DZ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP00
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    125V