  • DZ-10GW22-1B6
DZ-10GW22-1B6
advertisement
Manufacturer No:
DZ-10GW22-1B6
Manufacturer:
Omron
HK JDW NO:
4157-DZ-10GW22-1B6
Package:
Datasheet:
DZ-10GW22-1B6
Description:
Switch Snap Action N.O./N.C. DPDT Short Hinge Roller Lever Screw 10A 250VAC 250VDC 3.92N Screw Mount
Step5Bar-code shipping tag
DZ-10GW22-1B6
    Select All
  • Contact Material
    Silver
  • Actuator Material
    Resin, Stainless Steel
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    80 °C
  • Min Operating Temperature
    -25 °C
  • Depth
    17.45 mm
  • Current Rating
    10 A
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Max Voltage Rating (AC)
    250 V
  • Max Current Rating
    10 A
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Max Voltage Rating (DC)
    250 V
  • Operating Force
    5.6 N
  • Length
    49.2 mm
  • Width
    17.45 mm