  • DZ200-9EU
DZ200-9EU
advertisement
Manufacturer No:
DZ200-9EU
Manufacturer:
Curtis Industries
HK JDW NO:
213-DZ200-9EU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DZ200-9EU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    8.5A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Power Dissipation-Max
    200W
  • Height
    38.1mm
  • Length
    203.2mm
  • Width
    106.68mm