  • E2AX-M30LN30-M1-B1
E2AX-M30LN30-M1-B1
advertisement
Manufacturer No:
E2AX-M30LN30-M1-B1
HK JDW NO:
607-E2AX-M30LN30-M1-B1
Description:
10V~32V Inductive Cylinder, Threaded - M30 E2A Series Nickel-Plated Brass Connector Cylinder, Threaded - M30
Step5Bar-code shipping tag
E2AX-M30LN30-M1-B1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Supply
    10V~32V
  • Shielding
    Unshielded
  • Output Type
    PNP-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    1.181 (30mm)
  • Response Frequency
    100Hz
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C