  • E2E-X10D1S DC12-24 2M
E2E-X10D1S DC12-24 2M
advertisement
Manufacturer No:
E2E-X10D1S DC12-24 2M
HK JDW NO:
607-E2E-X10D1S DC12-24 2M
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 E2E Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E2E-X10D1S DC12-24 2M
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    NPN-NO, 2-Wire
  • Sensing Distance
    0.394 (10mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    400Hz
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C