  • E2E-X10MB3D12-M1TJ 0.3M
E2E-X10MB3D12-M1TJ 0.3M
advertisement
Manufacturer No:
E2E-X10MB3D12-M1TJ 0.3M
HK JDW NO:
607-E2E-X10MB3D12-M1TJ 0.3M
Package:
Cylinder, Threaded - M12
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M12 E2E Series Nickel-Plated Brass Cable with Connector Cylinder, Threaded - M12
Purchasing and Inquiry
E2E-X10MB3D12-M1TJ 0.3M Overview
E2E-X10MB3D12-M1TJ 0.3M Features
E2E Series
Operating Temperature: -25°C~70°C
Sensing Distance: 0.394 (10mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 400Hz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M12
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
E2E-X10MB3D12-M1TJ 0.3M Applications
  • Lighting
  • Office automation equipment
  • Measurement of the distance from the target
  • Counter System
  • TV
  • Anti-aircraft systems
  • Recycling plants
  • Automatic faucet
  • Tablets
  • Non-ferrous objects detection
Step5Bar-code shipping tag
E2E-X10MB3D12-M1TJ 0.3M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    37 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M12
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Unshielded
  • Termination Style
    Cable with Connector
  • Output Type
    PNP-NC/NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.394 (10mm)
  • Response Frequency
    400Hz