  • E2E-X12C218 2M
E2E-X12C218 2M
advertisement
Manufacturer No:
E2E-X12C218 2M
HK JDW NO:
607-E2E-X12C218 2M
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet:
E2E-X12C218 2M
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M18 E2E Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M18
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E2E-X12C218 2M
  • Factory Lead Time
    37 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M18
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67, IP69K
  • Output Type
    NPN-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.472 (12mm)
  • Response Frequency
    500Hz