  • E2E-X16MC118-R 5M
E2E-X16MC118-R 5M
advertisement
Manufacturer No:
E2E-X16MC118-R 5M
HK JDW NO:
607-E2E-X16MC118-R 5M
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet:
E2E-X16MC118-R 5M
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M18 E2E Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M18
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E2E-X16MC118-R 5M
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M18
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    NPN-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.63 (16mm)
  • Response Frequency
    400Hz