  • E2SFA18-18.432M
E2SFA18-18.432M
advertisement
Manufacturer No:
E2SFA18-18.432M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-E2SFA18-18.432M
Package:
Datasheet:
Description:
E2SFA18-18.432M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E2SFA18-18.432M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Metal
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; BULK
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Frequency
    18.432MHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    18.432MHz
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    1000 µW
  • Aging
    5 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    50Ohm
  • Height
    4.5mm
  • Length
    13.3mm
  • Width
    4.85mm