  • E2UEA18-27.000M
E2UEA18-27.000M
advertisement
Manufacturer No:
E2UEA18-27.000M
HK JDW NO:
3402-E2UEA18-27.000M
Description:
E2UEA18-27.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
E2UEA18-27.000M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; BULK
  • HTS Code
  • Depth
    4.7mm
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Lead Pitch
    4.88mm
  • Operating Frequency
    27MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    3.683mm
  • Length
    11.18mm
  • Width
    4.699mm