  • E32D101HPN223MDA5M
E32D101HPN223MDA5M
advertisement
Manufacturer No:
E32D101HPN223MDA5M
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-E32D101HPN223MDA5M
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Description:
U32D 22000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 20.85A 2.500Dia 63.50mm -40°C~105°C Polar 28.575mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D101HPN223MDA5M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    U32D
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22000μF
  • Lead Pitch
    28.575mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8.5mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    1.125 28.58mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    20.85A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    20.85A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    23.352A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    4.125 104.78mm