  • E32D201CDN681QC67M
E32D201CDN681QC67M
advertisement
Manufacturer No:
E32D201CDN681QC67M
HK JDW NO:
856-E32D201CDN681QC67M
Description:
U32D 680μF Capacitor -10% +30% Bulk Chassis Mount 2.000Dia 50.80mm -40°C~105°C Polar 22.225mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D201CDN681QC67M
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.000Dia 50.80mm
  • Tolerance
    -10% +30%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    22.225mm
  • Lead Spacing
    0.875 22.22mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    2.625 66.68mm