  • E32D250HPN342UA79N
E32D250HPN342UA79N
advertisement
Manufacturer No:
E32D250HPN342UA79N
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-E32D250HPN342UA79N
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Description:
U32D 3400μF Capacitor -10% +75% Bulk Chassis Mount 1.375Dia 34.93mm -40°C~105°C Polar 12.7mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D250HPN342UA79N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    U32D
  • Size / Dimension
    1.375Dia 34.93mm
  • Tolerance
    -10% +75%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    3400μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Height Seated (Max)
    3.125 79.38mm