  • E32D351HPN562MEB7M
E32D351HPN562MEB7M
advertisement
Manufacturer No:
E32D351HPN562MEB7M
HK JDW NO:
856-E32D351HPN562MEB7M
Description:
U32D 5600μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 14.03A 3.000Dia 76.20mm -40°C~105°C Polar 31.75mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D351HPN562MEB7M
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.000Dia 76.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    5600μF
  • Lead Pitch
    31.75mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    32mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    1.250 31.75mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    14.03A
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    14.03A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    21.3256A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    4.625 117.48mm