  • E32D400HLS103MA54M
E32D400HLS103MA54M
advertisement
Manufacturer No:
E32D400HLS103MA54M
HK JDW NO:
856-E32D400HLS103MA54M
Description:
U32D 10000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 1.375Dia 34.93mm -40°C~105°C Polar 12.7mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D400HLS103MA54M
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.375Dia 34.93mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    40V
  • Capacitance
    10000μF
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    2.402 61.00mm