  • E32D500HLN154MEA5M
E32D500HLN154MEA5M
advertisement
Manufacturer No:
E32D500HLN154MEA5M
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-E32D500HLN154MEA5M
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Description:
U32D 150000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 36.22A 3.000Dia 76.20mm -40°C~105°C Polar 31.75mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D500HLN154MEA5M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    U32D
  • Size / Dimension
    3.000Dia 76.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    150000μF
  • Lead Pitch
    31.75mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.8mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    1.250 31.75mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    36.22A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    36.22A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    40.5664A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    4.125 104.78mm