  • E36D201LPN471TA54N
E36D201LPN471TA54N
advertisement
Manufacturer No:
E36D201LPN471TA54N
HK JDW NO:
856-E36D201LPN471TA54N
Description:
U36D 470μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 1.375Dia 34.93mm -40°C~85°C Polar 12.7mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E36D201LPN471TA54N
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.375Dia 34.93mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    2.402 61.00mm