  • E36D800HPN563MDDOM
E36D800HPN563MDDOM
advertisement
Manufacturer No:
E36D800HPN563MDDOM
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-E36D800HPN563MDDOM
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
56mF Capacitor 20% 28.6mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
E36D800HPN563MDDOM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    56mF
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Lead Pitch
    28.6mm
  • Diameter
    63.5mm
  • Length
    130mm