  • E3AS-HL500MT 5M
E3AS-HL500MT 5M
advertisement
Manufacturer No:
E3AS-HL500MT 5M
HK JDW NO:
607-E3AS-HL500MT 5M
Package:
Datasheet:
Description:
PHOTOELECTRIC SENSOR; CMOS; 3-WI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E3AS-HL500MT 5M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Omron Automation and Safety
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 50°C
  • Series
    E3AS-HL
  • Voltage - Supply
    10V ~ 30V
  • Ingress Protection
    IP67, IP67G, IP69K
  • Output Configuration
    PNP-NC/NO
  • Cable Length
    196.85" (5m)
  • Response Time
    1.5ms, 10ms, 50ms
  • Adjustment Type
    Teaching Method
  • Sensing Distance
    1.378" ~ 19.685" (35mm ~ 500mm)