  • E526HN-100315
E526HN-100315
advertisement
Manufacturer No:
E526HN-100315
Manufacturer:
Toko America Inc.
HK JDW NO:
4668-E526HN-100315
Package:
Radial
Datasheet:
E526HN-100315
Description:
INDUCTOR ADJUST 40NH THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E526HN-100315
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    PCB MOUNT VERTICAL ADJUSTER
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    MC120
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    40nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    100 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    100
  • Inductor Type
    VARIABLE INDUCTOR
  • Height
    0.512 13.00mm