  • E5C2-Q40K-32/392F-AC240
E5C2-Q40K-32/392F-AC240
advertisement
Manufacturer No:
E5C2-Q40K-32/392F-AC240
HK JDW NO:
607-E5C2-Q40K-32/392F-AC240
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E5C2-Q40K-32/392F-AC240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2013
  • Series
    E5C2
  • Feature
    Sensor Fault Detection
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Temperature Controller (Type K)
  • Max Operating Temperature
    392°C
  • Min Operating Temperature
    32°C
  • Voltage - Supply
    200V~240VAC
  • Ingress Protection
    IP40
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Output Type
    Voltage (External SSR)
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm