  • EA R480X-43ALW
EA R480X-43ALW
advertisement
Manufacturer No:
EA R480X-43ALW
Manufacturer:
Display Visions
HK JDW NO:
278-EA R480X-43ALW
Package:
Datasheet:
Description:
4,3" TFT DISPLAY 480X272 DOTS IN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EA R480X-43ALW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Display Visions
  • Series
  • Interface
    Parallel, 24-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
  • Viewing Area
    95.04mm W x 53.86mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
  • Touchscreen
  • Dot Pixels
    480 x 272
  • Background Color
  • Diagonal Screen Size
    4.3" (109.22mm)
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Size
  • Dot Pitch
    0.20mm W x 0.20mm H