  • EA1620LA12-32.000M
EA1620LA12-32.000M
advertisement
Manufacturer No:
EA1620LA12-32.000M
HK JDW NO:
3402-EA1620LA12-32.000M
Package:
Datasheet:
Description:
EA1620LA12-32.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
EA1620LA12-32.000M
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    AT-CUT; BULK; TAPE
  • Frequency
    32MHz
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.55 (mm)/L0.079XB0.063XH0.022 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    32MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Frequency Tolerance
    0.0015%
  • Drive Level
    100 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Length
    2mm
  • Width
    1.6mm