  • EA2025SA12-25.000M
EA2025SA12-25.000M
advertisement
Manufacturer No:
EA2025SA12-25.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EA2025SA12-25.000M
Package:
Datasheet:
Description:
EA2025SA12-25.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EA2025SA12-25.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Frequency
    25MHz
  • Pin Count
    4
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Frequency Tolerance
    0.001%
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm