  • EA2532WA12-26.000M
EA2532WA12-26.000M
advertisement
Manufacturer No:
EA2532WA12-26.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EA2532WA12-26.000M
Package:
Datasheet:
Description:
EA2532WA12-26.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EA2532WA12-26.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency
    26MHz
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    26MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Frequency Tolerance
    0.001%
  • Drive Level
    100 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm