  • EA3560MA12-24.000MTR
EA3560MA12-24.000MTR
advertisement
Manufacturer No:
EA3560MA12-24.000MTR
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EA3560MA12-24.000MTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EA3560MA12-24.000MTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Frequency
    24MHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L6.0XB3.5XH1.0 (mm)/L0.236XB0.138XH0.039 (inch)
  • Operating Frequency
    24MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Frequency Tolerance
    0.0015%
  • Drive Level
    100 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    1mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.5mm