  • EAST16086BA3
EAST16086BA3
advertisement
Manufacturer No:
EAST16086BA3
HK JDW NO:
282-EAST16086BA3
Package:
2-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
EAST16086BA3
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    1.60mm Lx0.80mm W
  • Color
    Blue
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.3V
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Size
    1.20mmx0.80mm
  • Millicandela Rating
    79mcd
  • Wavelength - Peak
    468nm
  • Lens Color
    Clear
  • Wavelength - Dominant
    471nm
  • Height (Max)
    0.70mm