  • EB13E2E2H-25.000MTR
EB13E2E2H-25.000MTR
advertisement
Manufacturer No:
EB13E2E2H-25.000MTR
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EB13E2E2H-25.000MTR
Quantity:
In Stock : 13991
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EB13E2E2H-25.000MTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL; TRI-STATE ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Oscillator Type
    LVHCMOS
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Output Load
    15 pF
  • Height
    900μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm