  • EB15E2C2H-33.333M
EB15E2C2H-33.333M
advertisement
Manufacturer No:
EB15E2C2H-33.333M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EB15E2C2H-33.333M
Package:
Datasheet:
EB15E2C2H-33.333M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EB15E2C2H-33.333M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; BULK
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    33.333MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Pin Count
    4
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    33.333MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Oscillator Type
    LVHCMOS
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Output Load
    15 pF
  • Height
    900μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm