  • EC4AW-48S12H6
EC4AW-48S12H6
advertisement
Manufacturer No:
EC4AW-48S12H6
HK JDW NO:
136-EC4AW-48S12H6
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 5559
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EC4AW-48S12H6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    EC4SAW-H6 (6W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    6W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    6kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    6W
  • Current - Output 1
    500mA
  • Height
    10.16mm