  • EC5BU-24S15A
EC5BU-24S15A
advertisement
Manufacturer No:
EC5BU-24S15A
HK JDW NO:
136-EC5BU-24S15A
Datasheet:
EC5BU-24S15A
Step5Bar-code shipping tag
EC5BU-24S15A
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    EC5BU (15W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Power (Watts)
    15W
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    1A