  • EC7A-48S12
EC7A-48S12
advertisement
Manufacturer No:
EC7A-48S12
HK JDW NO:
136-EC7A-48S12
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
EC7A-48S12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EC7A-48S12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    EC7A (10W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Output Power
    10W
  • Current - Output 1
    835mA