  • ECA-2GM330B
ECA-2GM330B
advertisement
Manufacturer No:
ECA-2GM330B
HK JDW NO:
590-ECA-2GM330B
Datasheet:
ECA-2GM330B
Description:
M 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 275mA 0.630Dia 16.00mm -25°C~85°C Polar 7.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 470
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECA-2GM330B
  • Ripple Current @ High Frequency
    467.5mA @ 10kHz
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    16mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2006
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    275mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    275mA @ 120Hz