  • ECA1AM330
ECA1AM330
advertisement
Manufacturer No:
ECA1AM330
HK JDW NO:
590-ECA1AM330
Datasheet:
ECA1AM330
Description:
33μF Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
ECA1AM330
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current (AC)
    60mA
  • Diameter
    5mm