  • ECA1CHG220
ECA1CHG220
advertisement
Manufacturer No:
ECA1CHG220
HK JDW NO:
590-ECA1CHG220
Datasheet:
ECA1CHG220
Description:
22μF Capacitor 20% 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
ECA1CHG220
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    2mm