  • ECA1JM4R7
ECA1JM4R7
advertisement
Manufacturer No:
ECA1JM4R7
HK JDW NO:
590-ECA1JM4R7
Datasheet:
ECA1JM4R7
Description:
4.7μF Capacitor 20% 20mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
ECA1JM4R7
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    20mm