  • ECASD31E156M040KH0
ECASD31E156M040KH0
advertisement
Manufacturer No:
ECASD31E156M040KH0
HK JDW NO:
535-ECASD31E156M040KH0
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY 15UF 20% 25V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECASD31E156M040KH0
  • Surface Mount Land Size
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Mfr
    Murata Electronics
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Size / Dimension
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    15 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.6 A @ 100 kHz