  • ECASD60D477M4R5K00
ECASD60D477M4R5K00
advertisement
Manufacturer No:
ECASD60D477M4R5K00
HK JDW NO:
535-ECASD60D477M4R5K00
Purchasing and Inquiry
ECASD60D477M4R5K00 Overview
Power systems require ripple current at a high frequency of 4A @ 100kHz.There is a 4.5mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device.For stable operation, the operating temperature should be -40°C~105°C.
ECASD60D477M4R5K00 Features
4A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 4.5mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -40°C~105°C
ECASD60D477M4R5K00 Applications
Step5Bar-code shipping tag
ECASD60D477M4R5K00
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ High Frequency
    4A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm