  • ECASD60E477M009K00
ECASD60E477M009K00
advertisement
Manufacturer No:
ECASD60E477M009K00
HK JDW NO:
535-ECASD60E477M009K00
Purchasing and Inquiry
ECASD60E477M009K00 Overview
Systems need 3A @ 100kHz ripple current at high frequency to be powered.In this electrical device, the ESR (Equivalent Series Resistance) is 9mOhm.A stable operation requires an operating temperature of -40°C~105°C.
ECASD60E477M009K00 Features
3A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 9mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -40°C~105°C
ECASD60E477M009K00 Applications
Step5Bar-code shipping tag
ECASD60E477M009K00
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ High Frequency
    3A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm