  • ECE-A0JKA221B
ECE-A0JKA221B
advertisement
Manufacturer No:
ECE-A0JKA221B
HK JDW NO:
590-ECE-A0JKA221B
Datasheet:
ECE-A0JKA221B
Description:
KA 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 103mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 3488
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECE-A0JKA221B
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    KA
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.01386mA
  • Ripple Current
    103mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    103mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    175.1mA @ 10kHz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm