  • ECE-A0JKA470B
ECE-A0JKA470B
advertisement
Manufacturer No:
ECE-A0JKA470B
HK JDW NO:
590-ECE-A0JKA470B
Description:
KA 47μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 46mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 4528
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECE-A0JKA470B
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    46mA
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.24
  • Ripple Current @ Low Frequency
    46mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    78.2mA @ 10kHz
  • Diameter
    4mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm