  • ECE-A1AKA220I
ECE-A1AKA220I
advertisement
Manufacturer No:
ECE-A1AKA220I
HK JDW NO:
590-ECE-A1AKA220I
Package:
Radial, Can
Datasheet:
ECE-A1AKA220I
Description:
KA 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 35mA -40°C~85°C Polar 2.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 4707
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECE-A1AKA220I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    KA
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    35mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ High Frequency
    59.5mA @ 10kHz
  • Length
    7mm